Přejít k hlavnímu obsahu
17 Červen

FESTIVAL DOBROVOL 2023

13:00 - 01:00   -   Kemp TJ Spartak Soběslav, Na Petříně, 392 01 Soběslav
Festival Dobrovol pořádá dobrovolnické centrum Diakonie Rolnička a jeho výtěžek je určen na tábor dětí a dospělých s postižením a na podporu dobrovolnického centra. Na webových stránkách organizace Diakonie Rolnička naleznete podrobný hlavní i doprovodný program a současně si lze již zakoupit vstupenky na akci.
13 Červen

Konference "Krok za krokem z dluhové pasti III."

8:30 - 15:00   -   Sál zastupitelstva Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, Č. Budějovice
Organizace THEIA krizové centrum o.p.s. pořádá konferenci Krok za krokem z dluhové pasti III., kde si budete moci poslechnout názory odborníky například na novelu insolvenčního zákona, jejíž účinnost je posunuta na nadcházející rok a měla by přinést opět zásadní změny nebo budou představeny možnosti pomoci klientům v této oblasti.  Podrobnosti i obsahu konference a možnosti přihlášení naleznete níže v programu konference.   
12 Červen

Webináře pro rodiče - Jak chránit své dítě v online prostředí

18:00 - 19:00   -   MS Teams
  Třetí z cyklu webinářů pro rodiče společnosti THEIA - krizové centrum o.p.s., jenž bude zaměřen na to, jak se vyrovnat s různými online riziky a jak zajistit bezpečnost vašeho dítěte při používání internetu.
05 Červen

Webináře pro rodiče - Sebepoškozování jako rizikové chování u dětí a mladistvých

18:00 - 19:30 (dle dotazů)   -   MS Teams
  Druhý z cyklu webinářů společnosti THEIA - krizové centrum o.p.s., jenž bude zaměřen na sebepoškozování jako jedno z rizikových chování u dětí a mladistvých. Přednášející se bude věnovat tématům jako jsou sebepoškozování, jeho různé formy, důvody a rizika spojená s tímto chováním. Bude sdílet užitečné informace a rady pro rodiče, jak rozpoznat sebepoškozování u dětí a jak tento problém řešit.
18 Květen

Odborná konference „Prevence kriminality a rizikového chování optikou Jihočeského kraje“

9:00 - 16:00   -   Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity, ul. J. Boreckého 27, 370 11 České Budějovice, sál E (2. patro)
  Konference „Prevence kriminality a rizikového chování optikou Jihočeského kraje“ se koná ve spolupráci Jihočeského kraje a Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity a součástí bohatého programu jsou mimo jiné i následující témata - Alternativní způsoby řešení mimořádných situací pro osoby bez domova, Práce s pachatelem trestného činu v kontextu Probační a mediační služby.
02 Květen

Společné setkání k realizaci projektu "Podpora soc. služeb v Jihočeském kraji VI" pro sociálně terapeutické dílny

9:00 - 11:00   -   Zasedací místnost č. 108, Krajský úřad Jihočeského kraje, budova B. Němcové 49/3, 370 01 České Budějovice
Setkání je určeno pro poskytovatele sociální služby sociálně terapeutické dílny na území Jihočeského kraje, kteří byli podpořeni v rámci projektu "Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji VI". Předmětem setkání je seznámení poskytovatelů s podmínkami realizace projektu, dokumentací k projektu a prostor bude i pro zodpovězení dotazů.  Potvrdit účast je možné do 27. 4. 2022 na e-mail ip@kraj-jihocesky.cz
25 Duben

Společné setkání k realizaci projektu "Podpora soc. služeb v Jihočeském kraji VI" pro azylové domy

9:00 - 11:00   -   Zasedací místnost č. 108, Krajský úřad Jihočeského kraje, budova B. Němcové 49/3, 370 01 České Budějovice
Setkání je určeno pro poskytovatele sociální služby azylové domy na území Jihočeského kraje, kteří byli podpořeni v rámci projektu "Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji VI". Předmětem setkání je seznámení poskytovatelů s podmínkami realizace projektu, dokumentací k projektu a prostor bude i pro zodpovězení dotazů.  Potvrdit účast je možné do 21. 4. 2022 na e-mail ip@kraj-jihocesky.cz.  
24 Duben

Webináře pro rodiče - Finanční gramotnost

17:30 - 19:00 (dle dotazů)   -   MS Teams
  První z cyklu webinářů společnosti THEIA - krizové centrum o.p.s., jenž bude zaměřen na to, jak správně hospodařit s penězi a jak naučit vaše děti zdravým finančním návykům. Webinář je určen pro všechny rodiče, kteří chtějí naučit své děti zdravým finančním návykům a zlepšit rodinnou finanční situaci. Připojte se k nám a získejte nové nástroje pro efektivní řízení rodinných financí a výchovu finančně gramotných dětí.
18 Duben

Konference "Autismus ve světle moci a bezmoci"

9:00 - 16:30   -   LH Hotel Dvořák Tábor, Hradební 3037
Organizace APLA Jižní Čechy, z.ú. pořádá IV. ročník odborné konference o autismu. Jak je to s pocity moci a bezmoci v rodinách lidí s autismem, u pomáhajících profesí a lékařů. Jak se dostat z pocitů bezmoci k moci nad svým životem, situací.
12 Duben

Velikonoční benefiční koncert na podporu Společnosti pro ranou péči

18:30   -   kostel Církve československé husitské, Palackého náměstí, České Budějovice
V rámci benefičního koncertu zazpívají dva pěvecké sbory - VOX NOVUS a CANZONA České Budějovice. V kostele zazní rozmanitý repertoár pod vedením sbormistryně Petry Nové. Součástí benefičního koncertu bude i velikonoční tombola. Výtěžek z celé akce bude využit na přímou práci v rodinách s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením.