Přejít k hlavnímu obsahu
27 Listopad

Webináře pro rodiče - Jak chránit své dítě v online prostředí

18:00 - 19:00   -   MS Teams
  Webinář pro rodiče od společnosti THEIA - krizové centrum o.p.s., jenž bude zaměřen na to, jak se vyrovnat s různými online riziky a jak zajistit bezpečnost vašeho dítěte při používání internetu.
09 Říjen

Webináře pro rodiče - Sebepoškozování jako rizikové chování u dětí a mladistvých

od 17:30   -   MS Teams
  Druhý z cyklu webinářů společnosti THEIA - krizové centrum o.p.s., jenž bude zaměřen na sebepoškozování jako jedno z rizikových chování u dětí a mladistvých. Přednášející se bude věnovat tématům jako jsou sebepoškozování, jeho různé formy, důvody a rizika spojená s tímto chováním. Bude sdílet užitečné informace a rady pro rodiče, jak rozpoznat sebepoškozování u dětí a jak tento problém řešit.
07 Říjen

Zabrejli do Českých Budějovic

10:00 - 18:00   -   Rabenštejnská věž, Panská 207/4, 370 01 České Budějovice
Charitativní akce pro veřejnost na podporu rodin s dětmi s postižením se v roce 2023 přesunula z Černé Věže na Rabenštejnskou věž.  Akci pořádá Společnost pro ranou péči, která se stará o rodiny s postiženými dětmi, jejich poradkyně jezdí přímo k rodinám a pomáhají rodičům s dítětem tak, aby co nejvíce rozvinuli potenciál postiženého dítěte. Mimo terénní formy péče poskytují i služby ambulantní. 
03 Říjen

Přednáška - Duševní zdraví dětí z pohledu dospělých

18:15   -   Knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
Přednáška Mgr. Kláry Lampové z cyklu Lidské tělo na téma Duševní zdraví. Podceňování prvních příznaků, dlouhé čekací lhůty u odborníků, ale i stigmatizace duševních nemocí. Ačkoliv pro 91 % dospělých je duševní zdraví dětí přinejmenším stejně důležité jako fyzické, problémy s dětskou psychikou často v první fázi vůbec neřeší. Každý druhý rodič pak vidí jako nedostatečnou také osvětu ve společnosti. To vyplývá z unikátního průzkumu, který se zaměřoval na postoj dospělých k péči o duševní zdraví dětí.
02 Říjen

Cesta kolem duše

10:00 - 20:00   -   Městská knihovna Písek, Alšovo nám. 75/13, Písek
V rámci Týdnů pro duševní zdraví připravila organizace Fokus-Písek akce s názvem "Cesta kolem duše".
23 Září

Trousíme se na Kleť 2023

9:00   -   Kleť, parkoviště Krásetín
Již počtvrté bude možné podpořit osoby s roztroušenou sklerózou a také bořit tabu a mýty, které toto zákeřné invalidizující onemocnění provázejí. Akce bude zahájena na parkovišti v Krasetíně, zdraví i nemocní, každý po registraci obdrží startovní číslo a společně vystoupáme až na vrchol (přímo pod lanovkou, cestou lesem či lanovkou, každý dle svých možností), kde bude připravena ochutnávka Pita, drobné občerstvení a k odpočinku zahraje živá hudba.
08 Září

Čihovice Fest 2023

8. - 9. září. od 10:00 hodin   -   Čihovice, Týn nad Vltavou
V měsíci září proběhne již třetí ročník multižánrového festivalu Čihovice Fest. V rámci programu vystoupí řada kapel (mezi jinými například kapely mínus123 minut, Živelná pohroma nebo Vladimír Merta) a bude možnost shlédnout i několik divadelních představení v podání Divadla Víti Marčíka, Divadla Kampa a dalších. Na podiu i pod ním se tak společně setkají lidé s postižením i bez něj. Připraven je také doprovodný program a stanové městečko.
01 Září

Benefiční koncert - Chelčický domov sv. Linharta

od 17:30   -   Letní amfiteátr kostela sv. Martina, Chelčice 88
V prostředí letního amfiteátru za kostelem Sv. Martina v Chelčicích se uskuteční benefiční koncert folkové kapely Nezmaři. Před samotným koncertem bude možné shlédnout pantomimu "Pošli to dál" v podání uživatelů sociálně terapeutických dílen. V průběhu večera si mohou návštěvnici prohlédnout Památník Petra Chelčického a přírodní zahradu Chelčického domova sv. Linharta nebo obrazy a díla samotných uživatelů. 
24 Červen

Bleší trh pro hospic - Třeboň

10:00 - 17:00   -   Chelčického 2, 379 01 Třeboň
V rámci sousedské slavnosti Zažít Třeboň jinak se uskuteční před městskou knihovnou "Bleší trh pro hospic". Výtěžek z prodeje bude směrován na podporu provozu Hospicové péče sv. Kleofáše.     
21 Červen

Malíři v ulicích

15:00 - 21:00   -   Žižkovo náměstí, 390 01 Tábor
Známí i neznámí malíři budou tvořit v uličkách  města Tábor. Celé odpoledne budou vznikat originální díla, která si můžete prohlédnout a současně i vydražit v tiché aukci během koncertu u Stánku. Svá díla do tiché aukce, která bude zahájena od 19:30 hodin, věnovali Daniel Kyncl a Kristýna Straussová.