Přejít k hlavnímu obsahu
Kleť
     
9:00
Kleť, parkoviště Krásetín

Trousíme se na Kleť 2023

Již počtvrté bude možné podpořit osoby s roztroušenou sklerózou a také bořit tabu a mýty, které toto zákeřné invalidizující onemocnění provázejí.

Akce bude zahájena na parkovišti v Krasetíně, zdraví i nemocní, každý po registraci obdrží startovní číslo a společně vystoupáme až na vrchol (přímo pod lanovkou, cestou lesem či lanovkou, každý dle svých možností), kde bude připravena ochutnávka Pita, drobné občerstvení a k odpočinku zahraje živá hudba.

Zde také budou dostupné informace o nemoci, edukační kvíz (s tematikou roztroušené sklerózy) i bohatá tombola s dary od našich partnerů. Pro děti je, ve spolupráci s Lesy ČR, připraven oblíbený edukační program lesní pedagogiky. 

Přihlásit je se možné přes registrační formulář.

Výtěžek z celé akce bude věnován na podporu lidí s roztroušenou sklerózou a zajištění pro ně vhodných typů cvičení a rehabilitace pod dohledem kvalifikovaných fyzioterapeutů znalých problematiky a specifik nemoci a hlavně bez dlouhé čekací doby, která ve státních rehabilitačních pracovištích převládá. Pravidelné cvičení a včasná rehabilitace jsou pro pacienty s RS, vedle medikamentózní léčby, nenahraditelnou součástí jejich životů, oddalující invaliditu a prodlužující aktivní život. Pohyb je životní nutnost, ale i radost.  Obzvláště pro lidi s RS.