Aktuality RSS

Aktualizace Metodiky pro vykazování monitorovacích indikátorů

Od 1. ledna 2018 bude učinná nová verze Metodiky pro vykazování montorovacích indikátorů.

Pravidla pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji

Dne 14. 12. 2017 byla Zastupitelstvem Jihočeského kraje usnesením č. 434/2017/ZK-10 schválena Pravidla pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, účinná do 1. 1. 2018.

Nepřítomnost v kanceláři projektu v prosinci 2017

Vážení poskytovatelé sociálních služeb, dovolujeme si Vás upozornit na nepřítomnost členů projektového týmu zajišťujícího realizaci projektu „Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji IV".

Finanční vypořádání a vyúčtování dotace pro rok 2017

Dle Metodiky pro poskytování účelové dotace dle § 101a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů.

Zpráva o udržitelnosti projektu Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji III

Dle podmínek Smluv o zajištění sociální služby (čl. VIII, odst. 6) uzavřených v rámci projektu "Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji III" prosíme o zaslání Zprávy o udržitelnosti a to nejpozději do 13.10. 2017.

2.kolo dotačního řízení Jihočeského kraje

Dne 24. 7.2017 byla spuštěna aplikace OKsystem - Poskytovatel, prostřednictvím které je možné předkládat žádosti na dofinancování mezd a platů na období od 1. 7. 2017 do 31. 12. 2017.

Navýšení mezd a platů v sociálních službách

Od 1. 7. 2017 nabyla účinnosti novela nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Tato novela přinesla dlouho očekávané zvýšení platů pro pracovníky v sociálních službách, po kterém nejen Jihočeský kraj dlouho volal. V souvislosti s tímto zvýšením platů byla MPSV ČR i vládou vydávána prohlášení, že každý pracovník v sociálních službách dostane o 23% navýšen plat nebo mzdu. Na navýšení platů a mezd bylo ve státním rozpočtu vyčleněno 1,62 mld. Kč, které byly rozděleny dotační komisí MPSV mezi jednotlivé kraje. Přestože se NV č. 564/2006 Sb. týká pouze platové sféry, Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo svým usnesením dne 22. 6. 2017 možnost požádat o tyto prostředky i poskytovatelům sociálních služeb, kteří odměňují mzdou.

Upozornění na nepřítomnost projektového týmu

Dovolujeme si upozornit na nepřítomnost projektových a finančních manažerů v kanceláři projektu č. 2 217 ve dnech 4. - 7. 7. 2017.

Přehled získaných finančních podpor - aktualizovaný formulář pro rok 2017

Upozorňujeme na uveřejnění aktualizovaného formuláře "Přehled získaných finančních podpor" pro rok 2017, který je nutné vyplnit a předložit za účelem provedení prvního monitoringu vyrovnávací platby v roce 2017.

Aktualizace Metodiky způsobilých výdajů k 1. 5. 2017

Dovolujeme si upozornit, že v sekci Dokumenty a formuláře byla uveřejněna aktualizovaná Metodika způsobilých výdajů (verze 03, účinná ke dni 1. 5. 2017).

Sociální portál Jihočeského kraje

Upozorňujeme na spuštění nových webových stránek Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje s názvem Sociální portál Jihočeského kraje.

Pokyny k vyplnění jednotlivých typů finančních podpor

Do sekce Dokumenty a formuláře byly vloženy Pokyny k vyplnění jendotlivých typů finančních podpor.

2016 -2020 Program 013 310 Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb

Již 31.března 2017 bude ukončen příjem žádostí do programu 013 310 Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb 2016-2020, jehož vyhlašovatelem je Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Uplatňování odměn zaměstnanců v sociálních službách financovaných z projektu

Upozorňujeme, že proplácení odměn pro zaměstnance, jež se podílejí na zajištění sociální služby, která je předmětem uzavřené Smlouvy o zajištění sociální služby, se řídí podmínkami uvedenými v Metodice způsobilých výdajů uveřejněné v sekci Dokumenty a formuláře.

Aktualizace Přílohy č. 1 Metodiky způsobilých výdajů

Dovolujeme si upozornit, že v sekci Dokumenty a formuláře byla uveřejněna aktualizovaná Příloha č. 1 Metodiky způsobilých výdajů,

Nepřítomnost v období 22. 12. 2016 - 30. 12. 2016

Zpráva o udržitelnosti k projektu "Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji II"

Dle podmínek Smluv o zajištění sociální služby (čl. VIII, odst. 6) uzavřených v rámci projektu "Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji II" prosíme o zaslání Zprávy o udržitelnosti a to nejpozději do 20.1. 2017. Zprávu o udržitelnosti je také možné zaslat společně s monitorovací zprávou k aktuálně realizovanému projektu.

Přehled veškerých skutečných výnosů a nákladů poskytované sociální služby

Dovolujeme si upozornit, že v sekci Dokumenty a formuláře byla k dnešnímu dni uveřejněna tabulka „Přehled veškerých skutečných výnosů a nákladů poskytované sociální služby_2016".

Podpis Dodatku č. 2 ke Smlouvě o zajištění sociální služby

Dovolujeme si Vás informovat o podpisu Dodatku č. 2 ke Smlouvě o zajištění sociální služby.

Nově vyhlášená veřejná zakázka na zvýšení kapacity sociální služby Azylové domy

Dne 6.12. 2016 byla vyhlášena veřejná zakázka " Zvýšení kapacity sociální služby Azylové domy v Jihočeském kraji".